Dla wszystkich osób marzących o wyprowadzce z blokowisk, dla młodych małżeństw planujących samodzielny start w dorosłe życie, a także dla par z bogatym stażem, pragnących spokoju poza miastem w jesieni życia, projekt domu to podstawa, od której zaczyna się realizacja dalszych planów.
Do wyboru mamy dwie możliwości, korzystamy z ofert biur architektonicznych i wybieramy jeden z gotowych projektów, albo decydujemy się na stworzenie własnej wizji upragnionego domu. Obie formy realizacji planów mają swoich zwolenników i przeciwników.

Domy Z500
Załóżmy, że chcemy wybudować dom, ale nie mamy sprecyzowanych wymagań - gotowe projekty domów jednorodzinnych mogą być inspiracją. W fachowy sposób zagospodarowana przestrzeń, nowoczesne rozwiązania, praktyczne innowacje pomogą nam w podjęciu decyzji, uświadomią potrzeby, wymagania. Oferta biur architektonicznych jest tak bogata, zróżnicowana i dopasowana do przeróżnych wymagań, że w zasadzie najbardziej wymagający klient powinien znaleźć coś dla siebie. Problem pojawia się wtedy, gdy w projekcie chcemy dokonać zmian, by jeszcze bardziej zbliżyć go do własnych potrzeb. Autor wyraża zazwyczaj zgodę na pewne zmiany, których dokonuje lokalny architekt, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Im więcej adaptacji, tym wyższy koszt. Wielu inwestorów pragnie dokonać zmian w projekcie ze względów oszczędnościowych.

538b917167bc9.jpg

Chcą ograniczyć liczne przeszklenia, kosztowne zadaszenia czy zrezygnować z drogiej elewacji. Może się okazać, że w ten sposób tylko generujemy dodatkowe koszty. W takim przypadku lepiej skorzystać z usług architekta zlecając mu wykonanie projektu od podstaw. Zawrzemy w nim wszelkie swoje wizje, zdecydujemy o rodzaju materiałów, a specjalista podpowie nam możliwe rozwiązania i posłuży wiedzą merytoryczną. Projekt domu na zamówienie z założenia jest droższy, ale wcale nie musi tak być, gdy mamy zamiar wprowadzać dużo poprawek do gotowego.