Projekty domów nowoczesnych łączą w sobie surową prostotę bryły i elegancję elewacji. To projekty skierowane do tych klientów, których interesują innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się budynki energooszczędne, budowane w technologii domów pasywnych.

Technologia budowy domów pasywnych to standard, który wyróżnia bardzo dokładna izolacja przegród zewnętrznych obiektów budowlanych, jak również wykorzystanie szeregu takich parametrów i rozwiązań, które pozwalają na zoptymalizowanie poboru i wydalania energii potrzebnych do ogrzania domu i obsługi instalacji wewnętrznych. I rzeczywiście - pobór ciepła w domach izolowanych technologiami tradycyjnymi pobór energii wynosi ok. 120 kWh/(m2*rok), podczas gdy w domach pasywnych ten współczynnik wynosi jedynie 15kWh/(m2*rok). Tak gigantyczna różnica w poborach energetycznych powoduje, że w projektach domów nowoczesnych energooszczędnych nie przewiduje się montażu tradycyjnych systemów grzewczych. Zamiast tego w ich ogrzewaniu stosuje się jedynie systemy dogrzewania powietrza wentylowanego lub niewielkiego układu grzewczego (to jest konieczne w polskich warunkach klimatycznych). Głównym założeniem domów pasywnych jest maksymalna akumulacja ciepła słonecznego i zewnętrznego, bez wykorzystania dodatkowych technologii - stąd też nazwa. Akumulacja ciepła ma bowiem następować w sposób wynikający jedynie z konstrukcji obiektu, bez wykorzystania dodatkowych urządzeń i rozwiązań mechanicznych.

Wyniki kontroli technicznych mówią same za siebie - domy pasywne okazują się rozwiązaniem nie tylko niezwykle oszczędnym w eksploatacji, ale też przyjaznym środowisku naturalnemu. Dzięki obniżonej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery nie zatruwają środowiska oraz mają pozytywny wpływ na jakość energetyczną swojego otoczenia. Amortyzacja budowy domu w tej technologii następuje zwykle już po kilkunastu latach.