Bale drewniane nadal nie należą do najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Dla wielu osób ich atrakcyjność wynika głównie z walorów estetycznych.
Rzeczywiście drewno jest bardzo estetycznym materiałem budowlanym, także ze względu na dużą dowolność w kształtowaniu, na przykład możliwość wykonania różnych ozdobnych detali. Jednocześnie drewno ma kilka innych zalet. Przede wszystkim jest to sucha technologia, dlatego konstrukcje z drewna można wznosić o każdej porze roku. Wyjątek stanowią oczywiście fundamenty. Dodatkowo drewno jest materiałem naturalnym, który nie ma negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców, ani na stan środowiska naturalnego. Dlatego budynki z bali drewnianych można uznać za domy ekologiczne Coraz więcej firm oferuje wykonanie domów z drewna, są to zarówno domki letniskowe, jak i normalne domy do zamieszkania przez cały rok. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi i odpowiedniemu zabezpieczeniu drewna są to konstrukcje o dużej trwałości, które spokojnie przetrwają wiele lat.
Domy drewniane dają możliwość tworzenia wielu ciekawych rozwiązań architektonicznych. Domy jednorodzinne wzniesione z tego materiału, to nie tylko budynki w tradycyjnym stylu, ale także bardzo często domy nowoczesne, które są bardzo oryginalne i zaskakują ciekawymi pomysłami. Wynika to przede wszystkim z tego, że drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który może znaleźć zastosowanie w praktycznie każdym stylu i dopasować się do wielu projektów.
Drewno jest nadal niestety szalenie niedocenianym materiałem budowlanym w naszym kraju. Ze względu na wiele bardzo dużych zalet, które posiada, warto wziąć je pod uwagę, gdy zastanawiamy się nad zainwestowaniem w budowę domu jednorodzinnego. Jeśli zastosujemy odpowiednią technologię, dom z drewna będzie nam służył przez wiele długich lat i nie ulegnie zniszczeniu oraz uszkodzeniu.

thermopassive.eu